Böğürtlenli Tiramisu

Mutluluğa giden yol mükemmel görünümlü kahve aromalı bir dilim tiramisu ve enfes kokulu bir Latte’den geçiyor. Kendinizi daha mutlu hissetmek istiyorsanız kendinize bu iyiliği yapın. Eğer aynı fikirdeysek o halde doğru yerdesiniz, hoşgeldiniz.. Konuyu çok uzatmak istemiyorum çünkü konumuz zaten uzun. Hadi başlayalım..!

IMG_4869

    MALZEMELER

1) 1 paket kakaolu pastaban (iki katlı)

2) 2 su bardağı süt (400 gr muhallebimiz için)

3) 1 su bardağı toz şeker (200 gr)

4) 2 yemek kaşığı un (30 gr)

 5) 1 yumurta

6) 1 paket labne peynir (180 gr)

7) 2 yemek kaşığı granül kahve

8) 1 su bardağı süt (200 gr kekimiz için)

9) Üzeri için dilediğiniz çikolatalar ve meyveler

IMG_4872

Öncelikle bu enfes görünümlü tiramisumuz için işe muhallebimizi yaparak başlıyoruz. Bir tencere içerisine 2 su bardağı sütümüzü, 1 su bardağı şekerimizi, 1 adet yumurtamızı ve 2 kaşık unumuzu ekleyerek çırpma teli yardımıyla sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Muhallebimiz kaynar kaynamaz ocağımızı kapatıp içerisine 1 paket labne peynirimizi ekleyerek tekrardan karıştırıyoruz. Muhallebimiz piştiğine göre pastabanımızın ilk katını dilediğimiz bir sunum tabağına alarak yolumuza devam edelim. Harika ilerliyoruz.

IMG_4871

Daha sonra bir su bardağı sütümüzün içerisine iki yemek kaşığı granül kahvemizi ilave ediyoruz. (Ben granül kahve yerine kapsül kahve kullanıp içerisine sütümü ilave ettim.)

IMG_4876Kahve ve sütten hazırladığımız karışımın yarısı ile kekimizin birinci katını ıslatalım ve muhallebimizin de yarısını kekimizin üzerine ilave edelim. Daha sonra kekimizin diğer katını ekleyelim ve onu da aynı şekilde kahve ve süt karışımının kalanı ile ıslatıp muhallebimizin kalanını ilave edelim. Pasta görünümlü tiramisumuz hazır…

IMG_4881Gelelim en güzel kısıma, tiramisumuzun bir külkedisinden pamuk prensese dönüşme vakti geldi. Bu dönüşüm için sizleri kısıtlayıp şunu veya bunu kullanın demiyorum, seçim sizin, hayal gücünüzü sonuna kadar kullanabilirsiniz. Ben tercihimi yaban mersini, çilek, böğürtlen ve birkaç çeşit çikolatadan yana kullandım, sonuç bence mükemmel.

IMG_4884 2

Sizler de bu enfes görünümlü tiramisuyu kolaylıkla yapabilir, Instagram üzerinden beni etiketleyerek paylaşabilir veya iletişim bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz. Çok çok öptüm. BS